Własny sklep internetowy w kilka dni – jak go szybko założyć?

Pomysł z założeniem własnego sklepu internetowego pojawia się u wielu osób. Równie szybko jednak znika, ponieważ pojawiają się liczne pytania na temat tego, jak się do tego zabrać. Dochodzą też wątpliwości, czy ilość poświęconej pracy, a przede wszystkim czasu, są tego po prostu warte. W końcu otwierana działalność tego typu powinna być przemyślana i dopięta na ostatni guzik, by funkcjonowała prawidłowo i przynosiła zyski. Czy zatem możliwe jest otwarcie własnego sklepu online w krótkim czasie? Czy da się to zrobić w zaledwie kilka dni?

Ustalenie zakresu działalności i sprecyzowanie nazwy

Na początku zastanowić należy się nad tym, co będzie sprzedawane w naszym sklepie. Wybór może być z początku trudny. Trzeba zastanowić się, czym się interesujemy, na czym się znamy oraz co jest obecnie popularne na rynku. Wybranie grupy produktów, które najczęściej się sprzedaje, może być strzałem w dziesiątkę, gdyż raczej nigdy nie zabraknie osób, które pragną znaleźć ciekawe ubrania czy zabawki dla dzieci. Z drugiej strony, jeśli uda się znaleźć niszę, również możesz liczyć na sukces – jednak w dzisiejszych czasach jej odnalezienie bywa po prostu ciężkie.
Po podjęciu decyzji o otwarciu konkretnego sklepu internetowego, czas poszukać dla niego nazwy. Powinna być w miarę krótka i zapadająca w pamięć. Najlepiej dobrze nad nią pomyśleć, gdyż to często nazwa danego sklepu internetowego decyduje o tym, czy ktoś kliknie w link i przejrzy ofertę.

Założenie działalności gospodarczej

Rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym lub Ewidencji Działalności Gospodarczej to krok, o którym nie można nie wspomnieć. Każdy, kto zakłada działalność dostaje także wpis do REGON, musi pójść do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego. Dodatkowo należy założyć firmowe konto w banku. Wydaje Ci się to skomplikowane i zawiłe jak na początek? Spokojnie. Na początku możesz skorzystać z opcji prowadzenia działalności nierejestrowanej obejmującej sprzedaż produktów przez internet. Dzięki temu bez odprowadzania składek w każdym miesiącu możesz uzyskać nie więcej niż 50 procent minimalnej płacy. Na początku pracy nad sklepem nie musisz zatem martwić się wszystkimi formalnościami, co sprawia, że jego otwarcie staje się jeszcze szybsze, a Ty nie masz konieczności załatwienia wielu spraw na raz.

Wybranie oprogramowania

Dla sklepów online wymyślono już wiele programów, dzięki którym prowadzenie ich nie jest aż tak wielkim wyzwaniem, nawet dla osób, które dopiero co zaczynają z tego typu działalnością. Dobrym wyborem będzie platforma Sky-Shop.pl, dzięki której łatwo można stworzyć dopasowany do swoich potrzeb sklep internetowy – zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Przebierać można w gotowych już szablonach lub zamówić spersonalizowany, który będzie dostępny w krótkim czasie. Wgrywanie banerów, zmiana kolorystyki czy dodawanie logo nie będzie zatem czasochłonne i wystarczy do tego tylko kilka kliknięć.
Natomiast odpowiednie zintegrowanie własnego sklepu z hurtowniami zapewnione przez Sky-Shop sprawia, że korzystać można z oferty ponad 270 producentów, z czego ponad 90 oferuje dropshipping. Proces wgrywania produktów dzięki integracji będzie realizowany sprawniej, ponieważ dodawanie ich nie będzie odbywać się ręcznie – szybciej wgrane zostaną opisy czy zdjęcia. Także dane takie jak cena czy ilość będą automatycznie aktualizowane zgodnie z bieżącym stanem. Dropshipping z kolei pozwoli na uniknięcie magazynowania. Równie ciekawe jest skorzystanie z opcji dwustronnej integracji z Allegro, dzięki czemu wystawianie ofert, wznawianie i zamykanie aukcji realizowane jest bezpośrednio z panelu administracyjnego sklepu.
Oprogramowanie, które jest stabilne i pozwala na szybkie uruchomienie w pełni funkcjonalnego i dopasowanego do oczekiwań właściciela sklepu pozwala na zrealizowanie wcześniej stworzonego pomysłu w całości już w kilka dni. Dodatkowo Sky-Shop oferuje całodobową pomoc techniczną, przez co można być pewnym, że w razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości problem zostanie zażegnany i nie zostanie się z nim samemu.

Jak najbardziej możliwe jest otwarcie gotowego i dopracowanego sklepu online w niezwykle krótkim czasie. Dodatkowo jego tworzenie nie będzie oznaczało dla otwierającego nieprzespanych nocy i pracy po kilkanaście godzin dziennie. Stabilne oprogramowanie zapewni płynne działanie, a szybki dobór grafiki i połączenie z hurtowniami dopełni całość. Wystarczy tylko pomysł i chęć do podjęcia działania. Tylko kilka dni dzieli Cię od udostępnienia swego sklepu internetowego, dlaczego więc nie spróbować?