Czy prowadzenie sklepu internetowego jest trudne?

prowadzenie sklepu internetowego

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy Polacy żyją w symbiozie z dostępem do Internetu. Zakupy przez Internet to codzienność, a coraz większa ilość gospodarstw domowych przekonuje się do zakupów wyłącznie za pomocą sieci. Rozwój rynku internetowego to z pewnością wynik zmiany utartych przyzwyczajeń konsumentów, szersza oferta oraz dużo korzystniejsze ceny. Każdy klient wybierze spokojne przejrzenie sprzętu elektronicznego w domu, a w razie niedostatecznego zadowolenia – zwrot produktu. Skoro pojawił się popyt, pojawia się również podaż. Internetowa gałąź rynku, czyli e-commerce, okazuje się być niezwykle lukratywnym sposobem na biznes. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie swojej oferty do Internetu lub zaczęcie własnego biznesu właśnie od ogólnoświatowej sieci!

Czy warto inwestować w sklep internetowy?

Zakupy przez Internet z roku na rok przekonują do siebie coraz większy odsetek Polaków. Kto nie słyszał o światowym gigancie sprzedaży detalicznej jakim jest Amazon? Jeden z najbogatszych ludzi na świecie zdobył fortunę na internetowym handlu, a rynek wciąż jest gotów na większą ilość graczy. Dlaczego warto się nad tym zastanowić? Szybkie zakupy to coś o czym myśli każdy. Internet pozwala na szybkie i bezproblemowe kupno jedzenia, sprzętu elektronicznego, leków bez recepty czy części do auta. Poszukiwanie przedmiotów trwa nieporównywalnie krócej niż chodzenie po dużych sklepowych halach. Do tego, mimo szerokiej oferty i wyjątkowo obszernych magazynów, sklepy internetowe pozostają bezkonkurencyjne!

Z jakimi trudnościami trzeba będzie się zmierzyć?

Przed założeniem własnego sklepu warto zapoznać się z trudnościami jakie początkujący właściciele sklepów internetowych znajdą na swojej drodze. Internet to przede wszystkim wolność, dlatego każdy nowy sklep spotka się z ogromną konkurencją na rynku ogólnoświatowym. Jeśli nie posiadasz sprawdzonej niszy, musisz przygotować się na wysoki próg wejścia. W przypadku wchodzenia na rynek już z grubsza zapełniony, najważniejsze będzie dobre zorganizowanie oraz ciekawe innowacje. W obu przypadkach świetnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy z firmą dostarczająca gotowe oprogramowanie pod sklep internetowy, o czym mowa będzie nieco później. Drugim niezwykle ważnym czynnikiem decydującym o możliwości wejścia na rynek sklepów internetowych jest magazynowanie oraz wysyłka produktów. Nie każdy przedsiębiorca posiada środki na wynajęcie magazynu, a tym bardziej czasu na zorganizowanie wysyłki towarów. W przypadku sporego popytu na produkty sklepu, często okazuje się, że projekt nie wytrzymuje presji własnego sukcesu i upada pod jego wpływem. Znaczącym ułatwieniem organizacji magazynowania i wysyłki jest tzw. dropshipping, czyli przeniesienie procesu wysyłki na dostawcę. Jedna z najlepszych ofert oprogramowania sklepu internetowego, która zapewnia zintegrowanie z hurtowniami dropshippipgowymi jest sky-shop.pl.

Za powodzenie sklepów internetowych odpowiada również dobrze dobrana infrastruktura oraz oprogramowanie. Wygląd strony, przejrzystość prezentowanej oferty, możliwość dodania i usunięcia przedmiotu z koszyka czy intuicyjne wpisywanie kodów rabatowych to tylko mały ułamek rzeczy, które ostatecznie decydują o tym czy klient zostanie na dłużej czy ucieknie do konkurencji. Na całe szczęście bardzo często okazuje się, że rozpoczęcie sprzedaży w sklepie internetowym nie jest aż tak trudne jak to malują, a za większość wyżej podanych czynników odpowiadają programiści zawodów zajmujący się optymalizacją sklepów internetowych. Czym są platformy sklepów internetowych? Jest to nic innego jak autorskie oprogramowania, które wspomagają sprzedawców w prowadzeniu własnego sklepu internetowego.

Dokładniejszy opis tego w jaki sposób platforma pomaga w walce z trudnościami na rynku e-commerce przeczytasz w następnym akapicie!

Jak wybrać odpowiednią platformę ze sklepami?

Wybór firmy dostarczającej oprogramowanie pod stronę internetową jest zatem jedną z najważniejszych decyzji jakie podejmuje świeży przedsiębiorca. Właśnie dlatego, najlepiej powołać się na doświadczenie i renomę. Platforma Sky-Shop.pl to mająca niemal 11 lat platforma dystrybuująca autorskie oprogramowanie do stron internetowych. Do największych zalet i korzyści jakie posiada należą olbrzymia ilość integracji z hurtowaniami (niemal 300 hurtowni, od zabawek po sprzęt elektroniczny). Ponadto, jest niezwykle dobrze zintegrowana z hurtowaniami dropshippipgowymi, co w Polsce zdarza się bardzo rzadko. Dropshipping to idealne rozwiązanie dla sklepu, który nie może pozwolić sobie na posiadanie magazynu z towarami. Dla takich przedsiębiorców baza kontaktowa Sky-Shop.pl będzie prawdziwym zbawieniem. Oprócz tego, platforma Sky-Shop wsławiła się nienaganną integracją z Allegro co jest szczególnie ważne na polskim rynku zbytu. Aukcyjny gigant od dawna przebranżawia się na portal współpracujący z internetowymi sklepami, a oprogramowanie od Sky-Shop znacząco ułatwia integracje z aukcyjnym gigantem. 

Przede wszystkim klient!

Tym hasłem żyją niemal wszystkie sklepy internetowe. Jeśli chcesz rozpocząć swoją podróż z biznesem w sieci przygotuj się na ciągły kontakt z klientem. Ułatwienie kontaktu na gruncie klient-sprzedawca funkcjonuje w obie strony. Dobry PR oraz świetny kontakt ze stałymi i zmiennymi klientami to kolejny niezwykle ważny czynnik sprzedaży przez Internet. Dobre relacje z klientami może zapewnić zautomatyzowany kontakt poprzez specjalne platformy do prowadzenia sklepu internetowego. Do od Ciebie zależy, którą drogę wybierzesz!